Starbucks Bitcoin ile ödeme alacak

Starbucks Bitcoin ile ödeme alacak (kabul edecek ) Starbucks ne zaman bitcoin ile ödeme kabul edecek ?

Sanal paraların artık günlük hayatta kullanabilir olmasının ilk adımları yavaş yavaş hayata geçiriliyor ve bu tahminlere ve takvimlere göre büyük olasılıkla 2021 yılında artık ilk günlük ihtiyaçlarda kripto para kullanılmaya başlayacaktır.

Bakkt Starbucks’un bitcoin ile ödeme kabul edeceği tarihi açıkladı.

Bakkt Nedir ? Bakkt Ne İşe yarıyor kripto (sanal) paralara faydası var mı ?

Kim kurdu ? New york menkul kıymetler borsasını urmuş (oluşturan) yapı bakkt platformunu’da oluşturan yapıdır.

Kripto paraların yatırım platformu olarak düşünebilirsiniz yani büyük yatırımların ve projelerin bütün sanal paraların geleceğinin iskeletinin oluşturulacağı bir finans merkezi diyebiliriz.

Starbucks Bitcoin ile ödeme alacak

Bu yapı büyük fon kuruluşlarından dijital paralara yatırım çekmenin bir yolu olarak görülmekte ve sanal paraların büyük değer kazanmasında büyük bir rol oynayacaktır.

Bakkt’ın da planlaması ve aracılık etmesi ile birlikte starbucks ‘ın bitcoin ile ödeme kabul etmesinin önü açıldı ve bu kurumda ödeme ile ilgili alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor.

Neden starbucks ?

Seçilmiş olan kuruluşun müşteri potansiyelinin genelde üniversite öğrencilerini ve genç bir nüfusun oluşturuyor olması çok önemli.

Çünkü belli bir yaş üzerindeki müşterilere sanal para kullandırmak pek akıllıca olmaz. Üniversite çağında ve teknolojik gelişmeleri takip edip hayatına tatbik eden bir müşteri pörtföyü olan kahve zinciri bence iyi bir seçim gibi gözüküyor. Tabi ki başlangıç aşamasının ebay gibi amazon gibi gittigidiyor gibi bir online alışveriş sitesi olacağını umardım.