Çin Sanal para kanuy çıkardı , Çin ABD arasındaki para savaşı büyüyor

Çin Sanal para yasası , Çin ABD arasındaki para savaşı büyüyor. Çin hükümeti her konuda özellikle finansal konularda artık adb ye zarar verecek bütün adımları atıyor.

Daha önceki dönemlerde yuan ı altına bağlayarak yuanı getirin altını götürün şeklinde bir uygulama ile yuanı altına bağladı.

Şimdi ise dolar önündeki en büyük tehlike olarak algılanan kripto para piyasaları ve bitcoin için çin devleti artık büyük bir adım atarak kripto para kanunu çıkardı ve 2020 başında kanun yürürlüğe girecek .

Bu aslında direkt olarak amerikanın çin’e uyguladığı vergi yaptırımları karşısında çin in abd ye karşı hamlelerinden bir tanesidir.

Amerika ilerleyen dönemlerde çin’in dış ticaretini ve ekonomisini zora sokacak hamleler yaparsa çinden çok daha büyük kripto para (sanal para ) hamlesi bekleri.

Yani belki bazı ticaretlerin kripto paralar ile yapılması gündeme gelebilir.

Özellikle çinde yaygın olan neo gibi bir para biriminin ileryelen dönemde bu olaylardan çok olumlu etkileneceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Altcoin önerilerimde neo yu en başta verdiğim Artış Potansiyeli en yüksek altcoinler, Yatırım yapılabilecek en iyi altcoinler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Çin’in çıkardığı sanal para yasası’nda neler var. kripto paralar artık yasal oldu mu ? Bitcoin yasal mı ?Yani çin hükümeti kripto paralar için koruma kanunu çıkardı mı ?

Yani bu paraların yasallaşmış olması dünyanın tamamen gidişatını ve dünya ekonomisinde bazı yıkılışların başlangıcı olacaktır.

Dijital para piyasasının yeni merkezi çin mi olacak * Bence bu mümkün zaten artık küreselciler bütün işlerinin merkezi olarak çin!i seçtiler ve amerikadan oraya doğru akın etmeye ve yerleşmeye başladılar. Bütün tekloji deneylerini çin’de yapıyorlar. Sosyal puan gibi robotlar ve yapay zeka ile ilgili bütün deneyler ve denemeler çinde gerçekleştiriliyor.

Sanal para yasası (kripto para kanunu)

Bu nedenle kripto paralar ile ilgili gelecekte ne olacaksa ilk önce zaten çinde uygulamaya geçileceğini düşünüyorum.

Yani 2 milyar nüfusu olan bir ülkeyi zaten dünyanın bir prototipi olarak görüyorlar. Yani çinde başarılı olacak bütün projeler bütün dünyada başarılı olabilir.

Çinde dijital para kanunu çıkmasındaki başlıca sebepte bence budur. Yani kısa zaman sonra sanal paraların çinde normal hayatta harcamalarda kullanılacağını görebiliyorum. Bunun da alt yapısı olarak bazı kanunlar peşpeşe gelecektir. Tabi çin bu konuda öncü olabilir fakat diğer ülkelerin bu fırsattan faydalanmak adına en azından ülkelerine yatırımcı çekebilmek için bu tarz kanunların gelişmiş şekillerini kabul edecekler.

Ve hatta dijital paralar devlet garantisi altında olacak. Yani öyle kanunlar çıkacak ki sanal paranızı devlet koruyacak. Böyle kanunlar çıkacak yeterki o ülkeye sıcak para girişi olsun nakit akışı gerçekleşsin.

Yeni finans üssü olmaya aday şehirler ve ülkeler olacak. İstanbul için bu projeler devam etmekte inşallah çok geç olmadan ülkemizde sanal paralarla ilgili bir yasa düzenlemesi (kanun ) hazırlar ve bu fırsatın gerisinde kalmayız.