Huawei Mate 30 5G Satış Rekoru kırdı

Huawei Mate 30 5G Satış Rekoru kırdı, 7 dakikalık bir süre içerisinde 100 milyon dolarlık satışa ulaştı.

Apple huawei savaşının her geçen gün büyüdüğü zaman diliminde huawei nin nate serisi apple ı satış konusunda zorlamaya başladı. Apple ı bitirmeye yönelik olarak üretildiğini düşünürsek satış rakamları oldukça tatmin edici gözüküyor.

Adb çin savaşı yani aslında amerikanın ulusalcıları (milliyetçileri ) ile küreselciler arasındaki savaşın teknoloji alanında ulusalcıların lokomotif markası apple ın kan kaybetmesi için geliştirilen huawei nin fiyat konusunda apple marka telefonu zorlaması gerektiğini düşünüyorum.

7 dakika da yapılan satış cirosunun adetsel satış rakamı ise yaklaşık 70 bin adet cep telefonu satışına denk geliyor.

Hangi online alışveriş sitesi üzerinden satışa sunuldu : vmall adlı online platform dan gerçekleştirilen satış adedine bakıldığında dakikada 10 000 adet satış rakamı göz doldurdu.

5g özelliği göz önüne alındığında çin in 5g teknolojisini serbest bırakması nın ardından 2 gün sonra hawei mate 30 5g nin satışa sunulmuş olması’da satış adetini oldukça etkilemiş görünüyor.

Eticaret sitesinden alınan cep telefonlarının bir kısmının teslimatının 6 kasımdan sonraya kalacağı’da ihtimal dahilinde.

Satış fiyatları ne kadar (fiyatı kaç para ) ?

Telefonun ram belellği ise tek çeşit olarak üretilmiş ve satışa sunulmuş gözükmekte ilerleyen dönemde ram bellek yükseltilir mi ? Sanmam çünkü mate 30 un ram kapasitesi 8 gb ve bu bellek gerçekten çok tatmin edici bir özellikle tüketiciye sunulmuş.

Yani ilerleyen dönemde aynı telefonun 16 gb ram li modeli çıkmaz.

Çünkü 8 gb ram bellek uzun dönem boyunca en az 5 yıl boyunca geliştirilecek app leri ve bütün uygulamaları ve bir çok oyunun rahatça çalışmasını sağlayacak özelliğe sahip.

Kaldı ki günümüzde 4gb ram belleğe sahip bilgisayarlar laptop lar tabletler bile gayet düzgün şekilde iş görebiliyor.

Diğer özellikleri ise :

Harici bellek kapasitesi değişkenlik gösterebiliyor yani bilgisayarlarda harddisk olarak bildiğimiz cep telefon belleği gerçekten bilgisayarları aratmayacak kadar büyük.

Yani artık ekranları büyük olması dışında bilgisayarların son çıkan cep telefonlarından fazla bir avantajı kalmadı artık. Yani huawei mate 30 un belleği 128 gb tan başlıyor ve fiyatı ise 700 dolar.

Bu özelliklerde bir cep telefonu gerçekten piyasaya göre uygun yani kalite ve fiyat oranı bence oldukça iyi.

Diğer fiyat kategorileri ise 256 gb 770 dolar tabi bunlar 5g özelliği olmayan modeller.

5 G özelliğine sahip cep telefonu modeli ise 8gb ram + 256 ram bellek ile satış fiyatı 980 dolar

512 gb olan versiyonu ise 1100 dolar olarak satışa sunuldu.

Yani aynı modelin 2 adet 5g li modeli var 2 adet ise 5g desteği olmayan modeli mevcut.

Mevcut renkler ise oldukça fazla seçenek sunmakta

Kamerası (kamera özellikleri 7 ise: pro 30 ile aynı ve samsung note 10 modelinin bir tık altında yer aldığı söylene bilir.

apple iphone 11 ve s serisi ile karşılaştırsak hangisi daha iyi, hangisini almalı ?

iphone 11 e bakarsdak ram bellek kapasitesi 4 gb yani mate 30 un ram belleği 8 gb iki kat gibi düşünmeyin performasta 4 kat etki edecektir.

Ve 64 gb belleği var yani huawei mate 30 un yarısı kar ve fiyatı 700 dolar.

Yani mate 30 u yada 5g modelini aynı fiyata 4 kat fazla performasla ve 2 kat daha fazla veri depolama imkanı var.

Fakat iphone 11 in işlemcisi tabiki diğer telefona göre daha iyi olabilir.

Fakat 8 gb ram ile 4 gb ram arasındaki işlemci farkını öyle başka farktörler ile kapatmaz mümkün değildir.

yani bizim önerimiz küreselcilerin apple a darbe vurmak maksadıyla aslında amerikanın ekonomisine yumruk atmak amaçlı olarak üretilen ve savaşın kızıştığı sektörde huawei nin son modelini şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü kirin işlemcisi ios tan daha iyi gibi duruyor fakat henüz ıspatlanmadı.