Düz Dünya Teorisi Kanıtları (Delilleri), Küre Dünya Yalanı

Düz Dünya Teorisi Kanıtları (Delilleri), Küre Dünya Yalanı, küre dünya ıspatları çürüyor mu ?

Evet bu internet olayı artık dünyada neyin gerçek neyin yalan olduğunu anlamamız için çeşitli fırsatlar sunarken diğer taraftan bu kadar da yalan olmaz dedirtecek duruma getiriyor insanları.

Yani küre dünya bilimsel olarak ıspatlanmadı mı ?Küre dünya bilgisi tamamen yanlış mı? Neden bu yalanı söylesinler ki?

Evet artık bu kadarda olmaz dediğinizi duyar gibiyim. Ama bende inanamadım duyduklarım okuduklarım inanılır gibi değil.

Düz dünya teorisini ortaya atanlar bence aslında teoriyi değil gerçeği açıkladılar.

Yani amaçları düz dünya teorisini ıspatlamak değil küre dünya yalanını ortaya çıkartmak. Ve bu yalanı söyleyen biz dünyanın süper gücüyüz diye hava atanların yalanlarını ortaya dökmek.

Ve anladığım odur ki bu yalanlar tamamen teknolojik ilerlemeleri engellemek maksatlı ortaya atılmış

Yani dünya küre şeklinde diyenler neden böyle bir yalan söylesin ki ? Bun ne çıkarları olabilir ki ?

Bunu en son anlatmak istiyorum. ejder yolu saldırısı

Düz dünya iddası nereden çıktı ?

Evet bir sene öncesinde ortaya atılan bu iddalar herkesin kafasını karıştırdı ve çoğu insan bu kadarda yalan olmaz dünya küre işte ıspatlanmış gerçek bilim budur dedi.

İçeriğine ve iddaların ne anlattığına bile bakmadan yani.

İşte olayın başlangıcı tamda burası yani güneş ışınları dik geliyor iddası ile dünya yuvarlaktır kanısına varılmış. Ve bu bilgi kesin doğru kabul edilerek güneşin büyüklüğü ve uzaklığı hesaplanmaya başlamış.

Yani şu anda dünyada yaşanan gece, gündüz, kış, yaz, mevsimler falan doğru olarak kabul edilebilmesi için güneşin tamda dünya büyüklüğüne denk gelecek bir uzaklıkta olması gerekiyormuş.

Ve buna göre hesaplar yapılmış bir sonuca ulaşılmış.

Tabii bunları birileri uydurmuş olabilir yani belkide dünyanın düz olduğunu biliyorlardı ve işlerine böyle geldiği için bu yalanı devam ettirmek istediler bilemem.

Ayrıca düz dünyacıların haritası ve modeli şu şekilde

Beyaz görünen yerler ise güneşin etki etmediği alanlar ve buzul olarak gösteriliyor.

Güneş ışınlarının dik gelmesi konusu düz dünya teoristyenlerine göre oldukça saçma ve matematiksel olarak ıspatlanamayack ve aksi kanıtlanmış bir durum.

Yani güneş ışınları düz değil açılı (eğik ) şekilde geliyor.

Tabi küre dünya destekleyicileri durur mu hemen dünya 23 derece eğik duruyor o nedenle güneş ışınları o şekilde açılı gibi gözükmekte diye açıklamada bulunuyorlar. Peki bu dünyanın eğik olmasını sağlayan kuvvet nedir ? yer çekimine ne oldu sorularına henüz bir cevap gelebilmiş değil.

Bu fotoğraf gibi milyonlarca delil (ıspat ) var ki güneş ışınları eğik yani açılı şekilde geliyor.

Bu çok önemli bir konu çünkü küre dünyacıların hesapmalamalarına göre güneş dünyadan 109 kat daha büyük.

Yani güneş ışınlarının dünyaya dik gelebilmesi için güneşin dünyaya 109 kat uzakta olması gerekir . Yani uzaktan bakıldığında iki yuvarlak cismin çapının aynı büyüklükte olması lazım.

Böyle olsaydı biz güneşe baktığımızda çok daha büyük bir güneş ile karşılaşmamız gerekirdi yani dünya ile aynı büyüklükte görüyor olmamız gerekirdi.

Fakat öyle görmüyoruz. Güneş adete bir kaç santim kadar görünmekte.

İşte bu kanıtlardan yola çıkan düz dünya savunanları araştırma ve ıspat aşamasına geçiyorlar.

Güneş in dünyadan gerçek uzaklığını hesaplamaya ve çeşitli matematiksel deliller sunmaya başlıyorlar. Mesela ;

Eevet bu resimde gördüğünüz gibi burada dik açılı bir üçgen görüyorsunuz. Bu üçgende 90 derecelik bir açı var burası yani mısır yazan yer güneşin dik olduğu ve hiç gölge düşmeyen bir yer.

Güneşin gölgesi olmayan yere bir çubuk dikiliyor.

Ve sonra moscova yazan x bir şehirde başka bir çubuk daha dikiliyor ve moskova ya dikilen çubuğun gölgesi ölçülüyor. Yani kaç derecelik açı ile bir gölge oluşturulmuş buna bakılıyor.

Ve bu üçgen hesaplamasından çıkan sonuçlar başka yollar ile de doğrulanıyor ve kesin güneş dünya uzaklığı 6300 km kadar bulunuyor.

Dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın bu sonuca çok yakın sonuçlar elde ediliyor.

Ve güneşin büyüklüğünün zannedildiği kadar olmadığı aksine dünyadan çok daha küçük olduğu bu şekilde hesaplanmıştır.

Diğer Kanıtlar

Uçak Rotaları ve gizlenen uçak yolculukları zaten acayip şekilde tartışmalar yaratmıştır. Uçak rotalarına bakıldığında saçma güzergahlar var. Yani haritada daha uzak olduğu görülen mesafeler daha kısa sürelerde gidilebiliyor uçakla .

Uçak rotalarındaki bu saçmalığı ıspat etmek amacıyla bazı bilim insanları yanlarına pusula almışlar ve normalde kuzeye gitmesi gereken ve uçağın kendi rotasında ve pusulasında kuzey’e gittiği gözüken uçağın aslında gerçek pusulada güney batıya gittiği defalarca ıspatlanmıştır.

Yani uçakların rotaları ve pusulaları bile yalan çıktı bu incelemeler sonucu.

Bunun dışında dünyada belli bir mesafe gidildikçe bir eğimin olması gerekiyor. Yani dünya küre şeklinde ise uçakların dümdüz gitmesi saçma bir kaç derece eğim yapmaları yada en azından belli bir yerden sonra biraz eğimli uçmaları şart değil mi.

Fakat bununda tam aksi ıspatlandı. Yani bir uçak yolcusu yada bilim insanı uçağa binerken yanında su terazisi aldı ve her türlü aksiliğe karşı dijital birde su terazisi yanındaydı.

Uçağın yolculuk boyunca saatlerce dümdüz bir şekilde uçuş yaptığı hiç bir şekilde eğim yapmadığı da kaydedilmiş oldu. Halbuki bir uçak saatte 600 mil kadar hızla uçuş yapıyor. Bu hızla giden bir uçağın 15 dakika sonra dünyayın eğimine göre bir iniş hareketi yapması gerekir. Aksi halde uçağın irtifa yüksekliği yüzlerce mil artabilir buda çok tehlikedir.

Fakat bu tarz uçuşların hiç birisinde bu eğim olmuyor yani dünya yuvarlak ise uçaklar neden düz uçuyor ?

Düz dünya teorisine göre gündüz ve gece nasıl oluyor (oluşuyor )

Evet bu resimde görüldüğü gibi güneşim bir döngüsel rotası var . Ve bu şekilde gündüz ve gece oluşuyor. Güneşin etki alanındaki kısımlarda gündüz iken diğer alanlarda gece oluyor. Fakat mevsimlerin oluşumu ise biraz daha farklı.

Düz Dünya ve Mevsimlerin oluşumu

Peki mevsimler nasıl oluyor ?

Bu resimde anlatılanlar aslında ilk bakışta anlaşılmaz gibi duruyor. Yani bu nedir yaz, kış, son bahar, ilk bahar bunlar nasıl oluşabilir ki ?

Resimde iç içe geçmiş olan halkaları huni şeklinde bir yay gibi düşünün hani yaylı yatakların yayları varya o şekilde.

Güneş bu halka yörüngelerinde döne döne (dönerek) aşağıya kadar iniyor ve dünyaya daha yakın bir mesafeye ulaşıyor . Haliyle sıcaklık etkisi daha fazla oluyor ve en alttaki halkada yaz mevsimine ulaşılıyor. Daha sonra yine dönüş devam ediyor fakat bu sefer güneş yukarıya doğru uzaklaşarak daireler çizmeye devam ediyor. En üst halkaya ulaşmasıyla dünyaya en uzak mesafeye ulaşılmış oluyor ve bu durumda ise güneşin sıcaklık etkisi azaldığından kış mevsimi yaşanıyor.

İlk başlarda bana da çok saçma gelmişti fakat şimdi bilimsel sorgulamaların cevap bulamağından ötürü en azından (küre dünya teorisi) bilimsel olarak çökmüştür.

Yani bunca yıldır dünya ile ilgili bilinenlerin delilleriyle birlikte çökmüş olması insanları hüsrana uğratıyor çünkü bizler bu kadar kolay aldatılabilir miyiz ? Biz o kadar aptal mıyız sorusuna insan evet cevabını vermek istemiyor ?

Çünkü hepimiz zeki olduğumuzu düşünüyoruz.

Peki neden yalan söylüyorlar ? Yani niye bu kadar yalanı uydursunlar ki *

İşte bu teknoloji ve savaşlarda üstün olabilme isteği çok önemli ve zenginliklerin kendisinde olması üstünlük sağlayacağı için ?

Peki bugün türkiye siha (insansız hava aracı ) güdümlü füzeler, roketler, yapabiliyor değil mi ?

Nasıl oldu da biz kendimize yerli son teknoloji silahları yapabildik ?

Hepsi göktürk uydusunu uzaya fırlattıktan sonra oldu. Türk yetkililer dünyanın düz olduğunu ve küre dünya yalanını biliyorlar

Yani siz koordinatlarını doğru bilmediğiniz bir yere füze yada roket gönderemezsiniz. Ve silahsız insansız hava araçlarınızla işaretleme yapıp güdümlü mühimmatla vuramazsınız.

ABD bütün dünya sularına hakim ve gemiler ve denizler tamamen kontrolleri altında . Neden Peki ?

Kendi kontrolleri dışında bir deniz ve gemi hareketi düz dünya gerçeğinin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Siz dünyanın gerçeklerini bilmeden ne ticarette başarılı olabilirsiniz nede savaşlarda başarı yakalayabilirsiniz. Yani haritalarınız rotalarınız yanlışsa ticarette maliyetiniz yükselir , koordinatları net bir şekilde bilmiyorsanız yaptığınız silahlar işe yaramaz.

Bizim barış pınarı, afrin gibi operasyonlarda fırtına obüslerimiz tam isabetler düşmanı vuruyorsa, sihalarımız tam isabetle atış yapabiliyorsa biz düz dünya hakkında yeterince bilgiye sahibiz demektir.

Peki Dünya Dönüyor mu (Flat world map)

Yani dünya küre şeklinde değilse yani dünya düz ise dünya dönüyor olamaz.

Ve evet dünya dönmüyor. Foucault Sarkacı dönmedi ve dünyanın dönmediği ıspatlandı.

Yapılan sarkaç deneyinde net bir şekilde sarkaçın hiç bir şekilde milim dahi yön değiştirmediği kesin bir şekilde ıspatlandı. Küre dünya düzeninin kalmasını isteyenlerin bazı şehirlerde kurdukları hileli sarkaçlar hiç bir şekilde durmuyor ve sabit bir hız ile hareketlerine devam ediyorlarken saat yönünde bir hareketlerinin olduğuna görülüyor. Bu tarz sarkaçların ise manyetik etki ile gerçekleştirildiği de itiraf edilmiş durumda.

Yani bu düz dünya ile ilgili 10 larca delil olduğunu gördüm size farklı platformlarda araştırabilirsiniz. Yani artık benim küre dünya konusuna inancım kalmadı.

Abd nin uzaya gittik marsa gittik gibi iddalarınında çeşitleri şekillerde çürütüldüğüde kanıtlanan bir başka konu.

Adamlar suyun altına çektikleri videoları çeşitli montajlarla falan uzay videosu olarak gösteriyor.

Hatta adamların uzay boşluğunda uçuyormuş gibi yer çekimsiz ortamlarda bulunduklarını gösteren görüntüleri stüdyolarda iplere bağlanarak askılarla çekip sonra istemedikleri görselleri video görüntülerinden sildikleri de artık kesin bir bilgi. Bu konuyuda araştırmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bu yer çekimsiz ortamları süper hızlı uçakların dikine bir şekilde irtifa kazanırken yani yukarıya doğru hızlı şekilde uçarken içerisinde oluşturulan yer çekimsiz ortamlarda çekildiğini ıspatlayan bir çok detayıda internette bulmanız mümkün.

Küre dünya modeline göre Ay’ın hareketleri (ay’ın evreleri )

Küre dünya yani yuvarlak dünya modeline göre aslında her 30 günde en az 1 kere ay tutulması olması gerekiyor.

Ay ı gördüğünüz gibi bu şekilde yılda 12 kere ay tutulması olması gerekir. Yada ay ın 15 gün boyunca karanlık olması gerekir. Yani ay 15 gün boyunca dünyanın arkasında kalacağından hiç güneş ışığı alamaz ve biz karanlıkta kalan ay ı göremeyiz. En azından karanlık görmemiz gerekli.

Fakat küre dünyacılar bu açıklamalar sonrasında bu üç gezegen aslında ayını paralelde değil aralarında eğim var o aradan ay güneşten ışık alıyor şeklinde açıklama yapıyorlar. Fakat bunların ıspatı yok mantığa sığmayan saçma delili olmayan ateizm benzeri iddaları var.

Düz dünya modelinde ekvator yine var yani küre dünya modelinde güneş nasıl ekvator üzerinde hareketine devam ediyorsa düz dünya teorisinde de aynı şekilde merkez nokta yine ekvator.

Kutuplarda 6 ay gündüz 6 ay gece Konusu

Kutuplarca gece ve gündüzler konusunda bazı rivayetler var.

Fakat kutuplarda aslında her gün gece ve gündüz oluyor fakat gün doğumu ve gün batımları belirgin değil.

Bu resimde gördüğünü yayların mevsim değişimleri olduğunu yukarıdaki bölümde anlatmıştım.

Burada güneşin döndüğü alan daralıyor yada genişliyor ve dünyaya uzaklık yakınlaşıyor yada uzaklaşıyor.

İşte bu durumlarda mesela güneş in en içteki halka etrafında döndüğünü düşünürsek bazı bölgelerde gündüz süresinin uzaması mümkünken en dıştaki halkada güneşin hareket etmesi durumunda kış mevsimi boyunca bazı bölgelerde güneş ışığı oralara uzaklaştığından dolayı karanlık geceye dönük bir kaç ayın geçmesi mümkün. Fakat bu anlatıldığı gibi aylarca gece yada aylarca gündüz şeklinde olmuyor . Güneşin doğuşu ve batışı çok belirgin olmayan şekillerde gerçekleşiyor.

Ülkeler arasındaki mesafeler

Küre dünya haritasında bazı ülkeler arasındaki mesafelere baktığınız çok mantıksız sonuçlara ulaşmak mümkün. Mesela güney kutbuna doğru indiğinizde ülkeler arasındaki mesafenin azalması gerekiyor.

Yani elinize dünya haritasını alıp düz bir şekilde aldığınızda bir tane ekvatorda mesafe seçin bir de aynı mesafede iki ülkeyi güney kutbunda seçim aralarındaki km farkına bakın km farkının olmadığını göreceksiniz. Zaten bu tarz haritaların tamamı düz atlas şeklinde verilmiştir. Çünkü bu duruma bir çözüm olmaları imkansız.

Diğer bİr Kanıt ise Antartika anlaşması

antartika anlaşması nedir ? neden imzalanmıştır. 53 Devletin imzaladığı bir anlaşmadır. Neden böyle bir anlaşmanın imzalandığı ise tam olarak bilinmiyor imzalayanların da hangi maksatla imzaladıklarını bildiklerini zannetmem. Büyük olasılıkla burada tehlikeli alanlar var demişlerdir bişey uydurduklarına eminim.

Şimdi bu resimde küre dünya ve düz dünya haritaları var gördüğünüz gibi.

Halbuki madem ki dünya küre şeklinde öyleyle

Küre dünya haritasına bakarsanız göreceksiniz ki kuzey kutbundan karşıya geçtiğinizde sıkıntı yok. Düz dünya haritasınada bakarsanız kuzey kutbu merkezdeki alandır . Orayı uçakla geçtiğinizde yolunuza devam ebeilirsiniz. Fakat güney kutbuna geldiğinizde düz dünya haritasına göre gidecek yer kalmıyor. Yani orayı buzulları üstten geçme şansınız da yok. .Öyleyse güney kutbunuda uçakla geçtiğinizde bir sıkıntı olmadan yolunuza devam edebilmeniz gerekir. Yani yani kuzey kutbundan güneye devam eden bir uçak güney kutbunu geçerek aynı istikamette gitmek koşuluyla yine başladığı yere yani kuzey kutbunu geri dönmesi lazım.

Fakat bunu deneyemezsiniz çünkü güney kutbunu geçmek yasak. Antartika anlaşması bu nedenle var.

batı doğu ekseninde bu dairesel hareketi yapabilirsiniz yani bir noktadan başlayıp aynı yöne hareket ederek yine aynı noktaya ulaşabilirsiniz.

Fakat bu döngüsel hareketi güney kutbunu geçerek yapmak isterseniz bu kesinlikle yasak. Çünkü kendileride biliyor ki güney kutbunu geçmek mümkün değil bunu birisi denemek isterse dünyanı küre değil düz olduğu ortaya çıkacak. Bu nedenle zamanında önlemlerini almışlar.