Dünya Düz mü ? Küre Mi ? Flat Earth uygulaması

Dünya Düz mü ? Küre Mi ? Flat Earth uygulaması işe yarıyor mu doğru çalışıyor mu ?=

Evet uzun zamandır bu düz dünya teorisini araştırıyorum . İlk başta çok saçma gelmişti ve bizim aklımızla alay ediyorlar yada bu bir deney olmalı diye düşündüm.

Yani dünya küre değil düz diyerek insanları bu ne kadar inandıracaklarını deniyorlar galiba diye düşünmüştüm. Yani insanların algısını ne kadar etkileyebiliyoruz diye kendilerini ve algı yönetme yeteneklerini ölçtüklerini düşünmüştüm.

Fakat zamanla incelediğimde bu düz dünya iddasının tamamen gerçek olduğunu yada küre dünya düşüncesinden çok daha mantıklı olduğunu gördüm. Küre dünya konusunda bir çok açıklanamayan durum ve doğa olayı var . Fakat bilim insanları bu cevapsız sorulara saçma sapan cevaplar vererek yepyeni soruların türemesine neden oluyorlar.

Küre dünya düşüncesine göre güneş ışınları dünyaya dik geliyor ? O zaman nasıl gölgeler oluşuyor diye sorduğunuzda dünya yamuktur o zaman deyip ölçüp biçip dünya 23 derece eğik diyorlar.

Bu eğimin nedeni hangi güçtür diye sorduğunuz da cevap yok.

Yada maden güneş ışınları dik geliyor ve dünya 23, derece eğik durumda öyleyse dünyanın her tarafında gölgelerin hepsinin 23 derece olması lazım bu nasıl oluyor diye sorarsanız buna da cevap yok.

Drone Deneyleri dünyanın küre olmadığını ıspatlıyor. Dünyanın düz olduğunu kanıtlar mı bilinmez fakat dünyanın küre olmadığını yada hareket etmediğini kolayca drone deneyi ile öğrenebilirsiniz.

Bir drone u havada sabit bir şekilde bir kaç saat tutarsanız geriye yada ileriye doğru hareket etmesi lazım. Yani yer küre sağa yada sola doğru hareket ettiğine göre drone havada aynı konunda tutulursa dünyanın hareket yönünün tersine hareket etmesi şart.

Fakat bu deneylerde dünyanın hareket ettiğine dair hiç bir delil elde edilemedi.

Yani dünya dönmüyor mu ?

Evet dünya dönmüyor ve bu nedenle de küre olması saçma geliyor.

Drone deneyi hareketli bir araçla yaparsanız hareket eden bir aracın içindeyken drone havada sabit yerinde tutarsanız drone geride kalacaktır çünkü araba yer değiştiriyordur drone yerini koruyordur aslında.

Gelelim Flat Earth uygulamasını (unity yazılımı 9 (app) google play den ücretsiz olarak cep telefonunuza kurabileceğiniz bu uygulama ile güneşin ve ay ın hareketlerini anlık takip edebilirsiniz ve günlük hayatınıza göre güneşin ve ay ın konumunuza göre durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ve göreceksiniz ki bu uygulamada ki ay ve güneş hareketleri tam olarak uyuşuyor.

Düz dünya ile ilgili ibrahim hakkı hz lerinin yazdığı marifetname isimli kitapta bir çok ipucu olduğu söylenirken bazı hadislerde de düz dünya haritalarına benzeyen şaşırtıcı benzetmeler var.

Kaf dağları göğün 7 kat olması gibi bir çok konuda marifetname isimli kitapta yer alıyormuş. Burada kaf dağları olarak adlandırılan yer neresi (nerede ) ?

Evet bu kaf dağları iç dünyanın yani arzın merkezi olarak tarif edilen dünya yani iç dünya nın etrafını güney kutbunda buzullar ile kaplayan yerler 1. kaf dağları olarak adlandırılıyor.

bu çemberlerin en içindeki bölge dünya yani 1. kat olarak anılıyor. 1 kat o çöle atılmış bir yüzük misali 2. kat 3. kat, hepsi için aynı tanım yapılıyor. Sadece 7. kat için kubbe benzetmesi mevcut.

7. katta bulunan bu gök kubbe sayesinde güneşin aydınlatma gücünün arttığı ve yaz kış gibi mevsimlerinde bu gök kubbe sayesinde oluştuğu anlatılıyor.

Yoksa dünya düz mü ? Evet bence düz en azından küre değil yada dünya gerçekten dönmüyor ? Zaten dünyanın döndüğünü söyleyenler yer çekiminin dünyanın dönmesine neden olduğunu söylemişlerdi. Şimdi yer çekiminin kaynağını da zaten gösteremiyorlar. Artık neyin doğru neyin yalan olduğunu anlamak gerçekten çok zor.

Ama yinede merak ediyorsanız google play dan flat earth isimli app yi (uygulamayı ) cep telefonunuza kurup güncel konumunuza göre gezegen hareketlerini takip edebilirsiniz.