bitcoin 2021 fiyat tahmini Doğru Olabilir mi

bitcoin 2021 fiyat tahmini Doğru Olabilir mi ? Evet bu uçuk kaçık olan 400 bin dolar tahmini yabancı birinden değil btctürk ün sahibinden geldi.

İddalar göre btctürk sahibi yaptığı açıklamada bitcoin in ödül yarılanması sonrasında 1 yıl gibi bir süre sonra tamda 2021 yılının aralık ayında 400 bin dolar olacağını idda etti.

Tabii benimde bitcoin borsam olsa bitcoin alış satışından para kazaanıyor olsam bende dikkat çekmek için ve işlem hacminin artması için böyle açıklamalar yaparım.

Bana kalırsa bu sadece piyasaların birazcık kıpırdaması için yapılmış bir açıklama diye düşünüyorum.

Yapılan bu bitcoin tahmininin hiç bir geçerli açıklaması ve gerçekçi tarafı olamaz.

Bitcoin in 400 bin dolar seviyelerini görebilmesi bana göre ancak 2035 ve 2040 lı yıllarda ancak mümkün olabilir.

ha 2021 mi dediniz ? Bitcoin için 2021 fiyat tahminim (prediction) 85000 doları geçemez. Yani 40 – 85 bin dolar aralığı diyebilirim.

Heleki 2020 yılının 2. yarısı için tahminin 5500 dolar bile olabilir . Çünkü abd seçimleri bitcoin fiyatını nasıl etkiler diye sorarsanız bence bu durum bitcoin dolar (usd) arasındaki savaşı daha mı gergin hale getirir yoksa dolar gevşeyip bitcoin yürür gider mi bilemem.

Yani btc türk ün sahibinin neye göre bitcoin fiyat tahmini yaptığını bilemiyorum çünkü söylenen rakam bana göre mümkün olmayan bir rakam bitcoinde yaşanan uzun vadeli elliot formasyonuna baktığımızda tepe noktası olarak yıllara göre değişmek kaydıyla 40 000 dolar ile 85 000 dolar gözükmekte . Fakat 400 bin dolara yükselme imkanını ben imkansız olarak görüyorum.

bitcoin predictions 2021
bitcoin predictions 2021

Zaten btc nin 400 bin dolara yükselmesi demek altcoinlerin binlerce kat değer kazanması demektir ki bence böyle bir durumda altcoinler uçuşa geçecektir.

Şu anda coinlerin toplam piyasa değeri 200 milyar dolar dersek bu rakamın 40 katına çıkması ve 400 bin dolar hedefine ulaşım sağlanabilmesi için coin piyasasına (borsasına ) toplam 7,8 trilyon dolar paranın giriş yapması demektir.

Teorik olarak bu mümkün olsa bile bunun daha ileriki yıllarda gerçekleşmesi olasılığının yani 2040 lı yıllarda olma olasılığını daha fazla görüyorum.

bitcoin Price predictions 2021 (2021 btc Fiyat Tahmini )

2020 yılında gerçekleşecek olan ödül yarılanması olayının ardından bitcoin üretim maliyetinin 10 000 dolar dünya ortalaması seviyelerine yükselmesini bekliyorum. Tabii ki dolar değer kazanırsa ve fed para yakma faiz artırımı gibi finansal diğer araçları kullanırsa. 10 000 dolar rakamı dip seviye olarak görülebiliyor.

Ve hatta bazen nakit sıkıntısı piyasaları bozmaya başladığında bitcoin ve diğer altcoin (ripple, etherium, neo gibi ) fiyatlarının üretim maliyetlerinin altında zararına satıldığınıda görüyoruz.

İlerleyen dönemde yine aynı şekilde zararına btc satışlarının yaşanacağını ve dolar ı ayakta tutmaya çalışan yani dolar dünyanın rezerv para birimi olarak kalsın diyen güçlerin bazı parasal enstürümanları da kullanarak bitcoin dolar savaşını ileri seviyeye taşıyacağını düşünüyorum.

Yani alım yapmak için beklemek mi gerekir yoksa satın alıp yükseliş için dua mı etmeli.

Nasıl bitcoin yatırımı yapmalıyım ? (yapılmalı )

Kripto para (sanal para ) piyasasında adı ne olursa olsun herhangi bir dijital paraya yatırım yapıp kazanç elde etme düşünceniz varsa bir kere en başta yatırım yaptığınız paranın artık hiç bir zaman size geri dönmeyeceği riskini düşünürek yatırım yapmalısınız. Ve yatırım süreniz çok uzun süreçli olmalı.

Yani bugün alıyım 1 ay sonra satarım derseniz zarar etme olasılığınız çok yüksektir.

Fakat şöyle bir durum var. Siz eğer arsa alır gibi elektronik para alırsanız yani 10 yıl beklerim. 5 yıl beklerim 20 yıl bile beklerim derseniz zarar etmezsiniz ve hatta çok zengin dahi olabilirsiniz.

Yani şimdi 1 bitcoin alan birisi 2050 yılında umarım ki 1,5 milyon dolarlık bir servete sahip olacaktır.

Benim ömrüm buna yetmez derseniz çocuğunuz için alabilirsiniz.

Çocuğunuzun okulu meslek edinmesi, falan filan bunlar hep ömür törpüsü . Al çocuğuna 1 bitcoin büyüdüğünde hayatı kurtulmuş olsun.

Yani bitcoin için durum gerçektende böyle çünkü ödül yarılanmalarını hesapladığınızda. 2050 li yıllarda 1 milyon dolar 2 milyon dolar seviyeleri kolayca yakalanacaktır. İşte 400 000 dolar bitcoin fiyatı için hayal mi ? kısa vadede hayal yani 2021 için bence hayalin ötesinde. Fakat ileri ki yıllar için gayet gerçekçi bir fiyat (değer, kıymet 9 tahmini olmuş.