17 Kasım Ticaret Anlaşması İmzalanacak mı ? Tuzaklara Dikkat !

17 Kasım Ticaret Anlaşması İmzalanacak mı ? çin abd arasında imzalanması planlanan ticaret anlaşmasının içeriğinde neler var.

Çin ve abd arasındaki ticaret anlaşmasının faydaları neler olur, yada ekonomiye faydası olur mu ?

Kafalarda deli sorular finans dünyası çökecek mi ? dolar düşer mi altın yükselecek mi gibi binlerce soru insanların kafasını meşgul ederken her geçen gün ilginç gelişmeler dünya ekonomisine yön verirken artık finans dünyasının ve uzmanların bile kafası karışmış durumda.

Tutarlı bir tavır sergilemekten aciz olan trump aslında kendisine verilen talimatları yerine getirirken emir verenleri paraya para demiyorlar.

Turmp neden devamlı tavır değiştiriyor ? Trump deli mi ? gibi sorular aklınıza takılıyor mu ?

Bu sorular gayet normal çünkü trump ın bir söylediği ertesi gün söylediğini tutmuyor çok tutarsız davranışlar sergiliyor. Açıklamaları ve söyledikleri’de aynı şekilde farklı olabiliyor.

Dün’e kadar çin ile kanlı bıçaklı olan ve devamlı çin ile aralarında vergi yaptırımları ve ticari açıdan bazı yaptırımlar uygulayan iki devlet şimdi çıkıp neden anlaşmaktan bahsediyor. Çin ve abd arasındaki ticaret anlaşmasının arkasındaki plan nedir ?

Aslında bu olaylar tamamen finans dünyasından para kazanan faiz lobisinin planlarından başka bir şey değil. Trump ın söylemleri , açıklamalar, bu anlaşmalar tamamen kugudan ibaret. Bu finans zenginleri , dünya elitleri ve paranın sahipleri, altını verip gümüşü alıyor, gümüşü satıp borsaya giriyor, onlarıda satıp bitcoinde servetlerini katlıyorlar. Onlarda olmazsa hepsinden çekilip faizden gelir elde ediyorlar.

Şimdiki handikap ise çin ile amerika arasında bir ticaret anlaşması görüntüsü yaratıp borsada para kazanmak amaçlı yada borsadaki hisselerini son bir kez yüksek fiyattan satıp umulmadık bi,r zamanda borsalardan çıkacaklar.

Yani 17 kasımdan itibaren göreceksiniz * Borsa yükselecek mi ? Evet borsa yükselmeye başlayacak , dow jones ve nasdaq gibi shangay borsası ile birlikte dünyadaki bütün borsalar değer kazanmaya başlayacak. Tabii bist te buna dahil.

Sonra ne olacak dersiniz . Tabiki her şey çok güzel ve yolunda giderken tamda o anda beklenmedik bir çöküntü olacak. Paranın sahipleri hisselerini yüksek fiyatlardan satıp borsadan çekilecekler ve ucuz fiyattan altın gümüş ve bitcoin toplayacaklar.

İşte tamda senaryo bu şekilde olacak. Bizler daha ne olduğunu anlamaya çalışırken tıpki 1929 dünya ekonomik buhranında yaşanan gibi büyük bir borsa çöküşü insanlık tarihine altın harflerle yazılırken yine ufak yatırımcı tokatlanacak.

17 kasım ticaret anlaşması bence tamda bir tuzaktır küçük yatırımcılar için.